06035C823KAT2A datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    06035C823KAT2A
  • Производитель
    AVX Corporation
  • Описание
    AVX Corporation 06035C823KAT2A Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT RoHS: yes Capacitance: 0.082 uF Tolerance: 10 % Voltage Rating: 50 V Temperature Coefficient / Code: X7R Case Code - in: 0603 Case Code - mm: 1608 Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Product: General Type MLCCs Capacitance - nF: 82 nF Capacitance - pF: 82000 pF Dimensions: 0.81 mm W x 1.6 mm L Package / Case: 0603 (1608 metric) Factory Pack Quantity: 4000 Termination Style: SMD/SMT Configuration / Form Factor: Chip Capacitor Applications: General Purpose Electrostatic Capacitors: Ceramic Composition RoHS Compliant: Yes Capacitance Range: 0.0820 microF Capacitance Tolerance: 10 (+/- %) WVDC: 50 volts Mounting Style: Surface Mount Technology Operating Temperature: -55 to 125 C (-67 to 257 F)